-
Nu, nu e loc pentru toată lumea
De când am intrat în mediul acesta de freelancer să-i spunem, de mamă care lucrează de acasă, de antreprenor, tot aud treaba asta: este loc pentru toată lumea. Cum probabil v-ați și obișnuit, nu era tocmai eu să cred asta. Și chiar nu o fac de dragul discuției, cred cu tărie că nici măcar sub soare nu e loc pentru toată lumea. Că te duci pe plajă la Mamaia și nu ai loc unde să arunci un ac, darămite să pui un cearșaf. E loc sub soare? Este, doi km mai încolo, pe o plajă pustie, cu pietre în fund. Te duci pe plajă la hotel de 5 stele în…


