-
Dragostea începe după 3 ani
Dragostea începe după 3 ani, căci până atunci a fost pură nebunie. Aș spune eu ca să sune bine. În realitate, cred că în primii 3 ani trăim o perioadă roz în care fiecare dintre parteneri se arată în lumina cea mai frumoasă, iar celălalt îl vede ca împlinind proiecțiile din capul lui. Adică, o frumoasă iluzie, o Fata Morgana a zilelor noastre. Sau cum s-ar zice în psihologie, trăim pe vârful eisbergului, unde totul este frumos și potențial salvator. Relațiile care sunt făcute să dureze, reușesc să ajungă la final de 3 ani cu un bagaj suficient de încărcat cu ustensile de supraviețuire care să le ajute să depășească…


