-
Momentul în care n-am mai țipat niciodată la copii (#destindemama în 3 acte)
Bună ziua dragii mei, astăzi vreau să fac un scurt sondaj de opinie. Mă interesează dacă sunt singurul părinte care în loc să tacă și să deschidă o carte, alege să vorbească cu copiii ca s-o dea mai rău în bară. La început a fost gluma cu: – Uite ce sâni mari mi-au crescut, spun eu copiilor în piscină la Therme, când mi s-a umflat costumul de baie de la bulbucii din jacuzzi. – Unde? îmi trage Beti costumul jos. Și nu că n-ar fi fost om lângă om. Apoi, a fost treaba cu vaca karatista. N-o știți? Ne-am jucat zilele trecute de-a lupta și fiecare dintre noi și-a ales…


