-
Spune, da’ spune, ceva!
Una dintre temele care m-a intrigat foarte mult în ceea ce privește relațiile mele cu cei din jur, cu părinții, dar mai ales cu copiii a fost modul de comunicare. Ani de zile am studiat problema, am făcut cursuri, am creat cursuri de comunicare asertivă, am predat în stânga și-n dreapta tema comunicării, foarte puțini știu totuși despre asta, tocmai, că vedeți?, în ciuda faptului că se spune despre mine că vorbesc mult, la bază nu comunic atât de mult. Dacă o întrebați pe mama despre cât vorbeam eu când eram mică, o să vă spună că aproape nu știa că locuiesc în aceeași casă. Vorbeam puțin, spre deloc. Dacă…


